6 szkół, 19 spotkań, 450 uczestników - to bilans kwietniowych spotkań w ramach Kampanii "Bezpieczny Internet"

Nowością podczas kwietniowego cyklu spotkań było zebranie z rodzicami w Szkole Podstawowej w Nadrybiu. Rodzice poznali zagadnienia poruszane z ich dziećmi podczas lekcji o bezpieczeństwie oraz zostali zachęceni do dyskusji na temat wprowadzenia i udoskonalenia domowych zasad bezpieczeństwa w Internecie. Nie zabrakło także przydatnych dla dorosłego użytkownika wskazówek dotyczących m. in. : otwierania podejrzanych linków czy stosowaniu skomplikowanych i łatwych do zapamiętania haseł. Ze spotkania i bezpłatnych materiałów szkoleniowych skorzystało ok. 50 rodziców.

Harmonogram spotkań w kwietniu:

06.04.2018 (piątek) - Szkoła Podstawowa w Piasecznie
10.04.2018 (wtorek) - MOW Podgłębokie
11.04.2018 (środa) - Szkoła Podstawowa w Nadrybiu (zebranie z rodzicami)
13.04.2018 (piątek) - Szkoła Podstawowa w Nadrybiu
18.04.2018 (środa) - Szkoła Podstawowa w Jawidzu
23.04.2018 (poniedziałek) - Szkoła Podstawowa w Zawieprzycach
26.04.2018 (czwartek) - Szkoła Podstawowa w Spiczynie 

Już ponad 600 uczniów wzięło udział w lekcjach bezpiecznego Internetu prowadzonych w ramach Kampanii Bezpieczny Internet!

Pierwsze wiosenne spotkania z dziećmi i młodzieżą były naprawdę udane. Wspólnie z sierżant Anną Biziorek z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej odwiedziliśmy trzy placówki oświatowe na terenie Gminy Cyców: Szkołę Podstawową w Malinówce, Zespół Szkół w Cycowie oraz Szkołę Podstawową w Stawku. 

Lekcje podzielone tematycznie poruszały zagadnienia dostosowane do grup wiekowych. Najmłodsi usłyszeli o niebezpieczeństwie internetowej przyjaźni z nieznajomymi i grach online, a starsi wypowiadali się na temat cyberprzemocy i sekstingu. Z Kampanii BI skorzystała również liczna grupa rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Stawku. Na odrębnym spotkaniu przypomnieliśmy rodzicom o zagrożeniach płynących z nie kontrolowania najmłodszych użytkowników sieci. Każdy uczestnik lekcji bezpiecznego Internetu otrzymał poradnik oraz drobny upominek.

Zachęcamy wszystkie szkoły do kontaktu w sprawie organizacji zajęć pod nr tel. 881 445 001
Już nie możemy doczekać się następnych spotkań!

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetu. Początkowo był obchodzony jedynie przez państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice i angażuje państwa z całego świata.

DBI w 2018 roku był obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to pojęcie o szerokim znaczeniu. To istotna wartość bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem i ksenofobią.

Wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom już niedługo zaczynamy Kampanię Informacyjną "Bezpieczny Internet", która będzie miała na celu dotarcie ze wskazówkami bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu do wszystkich uczniów na terenie powiatu łęczyńskiego, świdnickiego oraz włodawskiego. Więcej szczegółów już wkrótce :)

Już w najbliższy piątek 23.02.2018 r. odbędzie się konferencja inaugurująca nasz najnowszy projekt - Kampanię Informacyjną "Bezpieczny Internet - korzystaj mądrze"

To inicjatywa Wirtualnych Powiatów przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie, która ma na celu dotarcie do uczniów powiatu łęczyńskiego, świdnickiego oraz włodawskiego i wypracowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas lekcji przeprowadzanych od lutego do czerwca 2018 roku dzieci i młodzież dowiedzą się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci, a także konsekwencjach prawnych wykroczeń w cyberprzestrzeni. 

Również na naszej stronie w zakładce "Bezpieczny Internet" będą pojawiać się relacje z przeprowadzonych spotkań oraz artykuły dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

biuro@wirtualnepowiaty.pl

+48 81 531 5292

+48 881 445 001

facebook.com/wirtualnepowiaty

Al. Jana Pawła II 95 B, 21-010 Łęczna

NIP 505-012-55-74

REGON 362678782

ODKRYJ NASZĄ NAJLEPSZĄ OFERTĘ
ZOSTAW KONTAKT - ODDZWONIMY!