fbpx

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetu. Początkowo był obchodzony jedynie przez państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice i angażuje państwa z całego świata.

DBI w 2018 roku był obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to pojęcie o szerokim znaczeniu. To istotna wartość bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem i ksenofobią.

Wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom już niedługo zaczynamy Kampanię Informacyjną "Bezpieczny Internet", która będzie miała na celu dotarcie ze wskazówkami bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu do wszystkich uczniów na terenie powiatu łęczyńskiego, świdnickiego oraz włodawskiego. Więcej szczegółów już wkrótce :)

Kontakt

Skontaktuj się z nami

biuro@wirtualnepowiaty.pl

+48 81 531 5292

+48 881 445 001

facebook.com/wirtualnepowiaty

Al. Jana Pawła II 95 B, 21-010 Łęczna

NIP 505-012-55-74

REGON 362678782

ODKRYJ NASZĄ NAJLEPSZĄ OFERTĘ
ZOSTAW KONTAKT - ODDZWONIMY!
Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.