Komputer i Internet to dobre narzędzia wykorzystywane codziennie do nauki, poznawania świata i zdobywania informacji.
Badania wskazują, że coraz młodsze dzieci korzystają z Internetu zbyt długo, a psycholodzy alarmują o nowej chorobie - cyberuzależnieniu.

W domu często to dzieci są specjalistami od sieci i mogą w tej kwestii szkolić swoich rodziców, ale nie jest to normalne zjawisko.
Rodzic, który wpoił swojemu dziecku zasady "NIE ROZMAWIAM Z NIEZNAJOMYMI", "KIEDY KTOŚ MNIE ZACZEPIA - MÓWIĘ RODZICOM" nie może zapomnieć, że jest również odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojego dziecka w Internecie, który jest ogromną przestrzenią publiczną z realnymi zagrożeniami. 

W trosce o bezpieczeństwo warto ustalić kilka zasad korzystania z Internetu, bo przecież zasady służą bezpieczeństwu.
Weekend bez Internetu lub komputer w salonie (widoczny dla rodziców podczas korzystania z niego przez dziecko) to zdecydowanie dobre pomysły, które zwiększą poczucie bezpieczeństwa naszych pociech w wielkim wirtualnym świecie.

WIEK DZIECKA

CZAS KORZYSTANIA
Z INTERNETU

CZATY
I PORTALE
SPOŁECZNOŚCIOWE
SAMODZIELNA GRA
W INTERNECIE
KOMPUTER W POKOJU DZIECKA KORZYSTANIE
Z INTERNETU
4-6 LAT MAKSYMALNIE
30 MINUT DZIENNIE
NIE NIE NIE NIE
7-10 LAT MAKSYMALNIE
45 MINUT DZIENNIE
OD 8 LAT POD KONTROLĄ RODZICA, TYLKO CZATY ODPOWIEDNIE DLA DZIECI OD 8 LAT,
POD KONTROLĄ RODZICA
NIE OD 8 LAT,
POD NADZOREM RODZICÓW
11-13 LAT MAKSYMALNIE 
1 GODZINĘ DZIENNIE
TAK - PRZY ŚCIŚLE OKREŚLONYCH REGUŁACH
(NP. TEMATY CZATÓW)
TAK - PRZY ŚCIŚLE OKREŚLONYCH REGUŁACH
(GRY BEZ PRZEMOCY I SEKSU)
OD 12 LAT
(ZAKAZ UŻYWANIA W NOCY)
OD 12 LAT
ZAŁOŻONA BLOKADA NIEODPOWIEDNICH
STRON
OD 14 LAT MAKSYMALNIE 1,5 GODZINY DZIENNIE TAK - ZGODNIE Z PRZYJĘTYMI ZASADAMI BEZPIECZEŃSTWA TAK TAK TAK

Już w najbliższy piątek 23.02.2018 r. odbędzie się konferencja inaugurująca nasz najnowszy projekt - Kampanię Informacyjną "Bezpieczny Internet - korzystaj mądrze"

To inicjatywa Wirtualnych Powiatów przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie, która ma na celu dotarcie do uczniów powiatu łęczyńskiego, świdnickiego oraz włodawskiego i wypracowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas lekcji przeprowadzanych od lutego do czerwca 2018 roku dzieci i młodzież dowiedzą się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci, a także konsekwencjach prawnych wykroczeń w cyberprzestrzeni. 

Również na naszej stronie w zakładce "Bezpieczny Internet" będą pojawiać się relacje z przeprowadzonych spotkań oraz artykuły dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetu. Początkowo był obchodzony jedynie przez państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice i angażuje państwa z całego świata.

DBI w 2018 roku był obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to pojęcie o szerokim znaczeniu. To istotna wartość bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem i ksenofobią.

Wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom już niedługo zaczynamy Kampanię Informacyjną "Bezpieczny Internet", która będzie miała na celu dotarcie ze wskazówkami bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu do wszystkich uczniów na terenie powiatu łęczyńskiego, świdnickiego oraz włodawskiego. Więcej szczegółów już wkrótce :)

Kontakt

Skontaktuj się z nami

biuro@wirtualnepowiaty.pl

+48 81 531 5292

+48 881 445 001

facebook.com/wirtualnepowiaty

Al. Jana Pawła II 95 B, 21-010 Łęczna

NIP 505-012-55-74

REGON 362678782

ODKRYJ NASZĄ NAJLEPSZĄ OFERTĘ
ZOSTAW KONTAKT - ODDZWONIMY!